[NGT.pl] Niezależna Grupa Testingowa

X-Socks Biking Silver

Odzież » Bielizna

Dla optymalnego przenoszenia siły ze stopy na pedał. Ultracienka skarpeta perfekcyjnie dopasowuje się do stopy przez co nawet najdelikatniejszy jej ruch błyskawicznie przenoszony jest poprzez but na pedał. Kompleksowy system wyściółki redukuje naciski dokładnie w tych miejscach, gdzie wstrząsy i tarcia są największe, skutecznie zmniejszając ryzyko otarć skóry. Umieszczony wzdłuż boków skarpety, od ściągacza aż do podeszwy Air Conditioning Channel zapewnia stały dopływ świeżego powietrza. Podstawa skarpety zrobiona w technologii SINOFIT utkana została w 99,9% z cząsteczek czystego srebra, które zapobiegają powstawaniu bakterii i drobnoustrojów, a tym samym chronią przed nieprzyjemnym zapachem. Nawet przy bardzo dużej aktywności sportowej i w ekstremalnych warunkach skarpetki Biking Silver zapewnią stopom odpowiedni klimat do jeszcze wydajniejszej pracy!

Techn. Composition
26% Skin Nodor®
23% Nylon
12% Silver Nodor®
10% Elastane
10% Mythlan™
10% Robur™

Material
68% Nylon
10% Polyester
10% Polypropylene
10% Elastane
2% Metalized Polyamide

informacje zaczerpnięto ze strony producenta i dystrubutora

@rek

2008-12-10 08:35

Ocena produktu

Oddychalność5
Wygoda5
Wytrzymałość4
OGÓLNA 4.67

X-SOCKS Biking Silver
Skarpetki otrzymałem do testów w październiku 2007 r. od x-socks.pl za pośrednictwem ngt.pl :D
Postanowiłem używać ich najczęściej jak to tylko możliwe z zamiarem zajechania ich przed upływem jednego roku. Używane do pedałowania na rowerach na świeżym powietrzu i w siłowni, biegania, chodzenia na co dzień itp.


Budowa, użytkowanie, wygoda i wytrzymałość - to zdecydowanie najbardziej zaawansowane konstrukcyjnie skarpetki z posiadanych przeze mnie i użytkowanych do ogólnie pojętych treningów. Skarpetki zgodnie z tym co podaje producent posiadają kilka różnych stref odpowiadających za wentylacje, komfort, ochronę i działanie antybakteryjne. Producent uwzględnił różnice anatomiczne prawej i lewej stopy profilując odpowiednie dla każdej z nich podstawę skarpety. Skarpetki po założeniu przylegają jak druga skóra, nie są luźne ani nie uciskają nigdzie, siła ściągaczy jest dobrana optymalnie. Producent oznakował skarpetki lewą i prawą oraz nazwę modelu w widocznym miejscu. Materiał jest cały czas miły w dotyku i nie powoduje podrażnień nawet przy długim użytkowaniu w wysokich temperaturach.
Jedynym mankamentem jak dla mnie jest ich jasny kolor, zwłaszcza podczas śmigania w terenie w niewyraźna pogodę. Piorąc skarpetki na programie do syntetyków w 30 stopniach zapachy schodzą bez problemu, zabrudzenia spowodowane błotem, trawą itp. wymagają czasami kilku prań, co w moim przypadku nie stanowi problemu bo specjalnym estetą nie jestem a prane są i tak kilka razy w tygodniu.
Jak napisałem wyżej po otrzymaniu założyłem, iż będą to najczęściej używane skarpetki w celu możliwie szybkiego ich zużycia i w zasadzie założenia zostały spełnione tylko skarpetki nie chcą się zużyć. Na początku używane ze względu na porę roku do treningów na siłowni, wraz z podnoszącymi się na zewnątrz temperaturami szybko stały się najczęściej używanymi skarpetkami zwłaszcza w upalne letnie dni. Używane od sportów o dużej aktywności po codzienne o mniejszej intensywności, ale za to wielogodzinne, zawsze sprawdziły się bez problemów. Konstrukcja nie tylko sprawia wrażenie przemyślanej, ale i taka jest, czego dowodem jest stopa bez otarć odcisków itp. nawet po wielogodzinnym intensywnym użytkowaniu w trudnym terenie i wysokich temperaturach.
Są to skarpetki dedykowane do sportów o wysokiej intensywności a co za tym idzie raczej na cieplejszą część roku, i tu sprawują się wyśmienicie.
Skarpety po roku czasu nie posiadają większych śladów zużycia, materiał nie zbił się ani nie przetarł, w niektórych miejscach delikatne zmechacenia. Ściągacze cały czas mają tą samą optymalną siłę a skarpeta posiada pełną funkcjonalność. No może właściwości antybakteryjne jakby straciły na sile, ale poziom ich działania cały czas jest satysfakcjonujący. Po dwóch dniach intensywnego użytkowania można bez problemów zdjąć buty i żadne żywe stworzenie nie powinno paść z tego powodu w naszym najbliższym otoczeniu.
Podczas użytkowania nie zauważyłem jakiejkolwiek różnicy w przenoszeniu siły ze stopy na pedał, pomiędzy biking silver, skarpetą coolmax-ową czy też zwykłą z froty, moim zdaniem zasadnicze znaczenie ma tu but a nie skarpeta, jednak różnica w komforcie użytkowania jest widoczna i raczej to powinno motywować to używania tego typu wyrobów.

Podsumowanie - bardzo dobre skarpety do uprawiania sportów o wysokiej intensywności, sprawdzają się najlepiej w wysokich temperaturach. Nie mam zastrzeżeń do komfortu, trwałości, wykonania itp. To moje ulubione skarpety do treningów, spacerów i do pracy w letniej części roku.

Zalety:
+ antybakteryjne,
+ bardzo dobrze rozwiązany system wentylacji,
+ wygodne i trwałe.

Wady:
- jasny kolor.


Pozdrawiam @rek.

Dziękuję dystrybutorowi x-socks oraz ngt.pl za udostępnienie sprzętu do testów.

Kontakt | System CMS by OpenSolution | Zobacz również Opiniuj.pl