[NGT.pl] Niezależna Grupa Testingowa

Ocena produktu

Wygoda4.00
Wytrzymałość5.00
OGÓLNA 4.50

Petzl Zoom

Oświetlenie

waga - 170 g (bez baterii)
zasięg światła - 30 m
zasilanie - płaska bateria 4.5V lub 3 baterie 1.5V R6 ("paluszki") z adapterem E13 (adapter do baterii paluszków jako płatna opcja),
czas świecenia: 19 h (żarówka standardowa), 5h 45 (żarówka halogenowa). Ciężar 170 g.
wyposażenie - żarówka zapasowa 4.5V

gumibearMarcin

gumibearMarcin
2003-07-29 07:00

Uniwersalna latarka czołowa używana w wielu dziedzinach: alpinizm, wędkarstwo, camping.... Bardzo dobrze wyważona dzięki równomiernemu rozkładowi ciężaru z przodu i z tyłu. Pojemnik na baterie z giętkiego plastiku dobrze układa się na głowie. Regulowany system optyczny: obrót pierścienia zmienia szerokość wiązki światła, a nachylenie reflektora – zasięg.

Jak dla mnie amatora, który gania cały rok po polskich górach w większości jest to bardzo dobra czołówka. 2 sezony temu zoom petzla kosztował mnie w e-horyzoncie ok. 120,- zł, a teraz widziałem ją już za 95,- zł w promocjach. Obsługa tej czołówki nie sprawia żadnej trudności choć irytuje zamknięcie pojemnika na baterie. Paski łatwo dają się regulować. Uważam, że zarówno zasięg tej czołówki jak i czas świecenia są w zupełności wystarczające do uprawiania amatorskiej turystyki górskiej. Czołówkę tę zabieram zawsze ze sobą do auta jak jadę gdzieś w nocy – już kiedyś zmieniałem koło w samochodzie po omacku. Raz wystarczy. Wspomnieć muszę, że możliwy jest też zakup czołówki wyposażonej w żarówkę halogenową o zasięgu światła do 100 metrów w wersji zoom halogene. Istotnym elementem na duży plus jest to, że czołówka ta z założenia nie jest wodoodporna jak chociażby model duo, a z powodzeniem sprawdza się w ostrym deszczu i śniegu. Jest niezawodna, a przy tym niedroga. Według mnie zakup godny polecenia. W moim środowisku przyjaciół, z którymi chodzę po górach wszyscy mamy właśnie ten model czołówki od paru lat i nikt nie narzeka więc tym bardziej polecam zoom petzla.

Zalety:
- łatwość w użytkowaniu,
- czas świecenia,
- trwałość, odporna na zabrudzenia,
- liczne promocje i przeceny,

Wady:
- beznadziejnie zamykający się pojemnik na baterie, zbyt często się "sam" otwiera

~Konradzik

2006-08-24 09:12

Ocena produktu

Wygoda4
Wytrzymałość5
OGÓLNA 4.50

Jestem bardzo zadowolony z tej latark (2.5 roku). Chodziłem z nią nie raz w nocy po kilka godzin pod rząd i nigdy nie nawaliła.

Samootwieranie?:
Moim zdaniem zamykanie pudełka z baterią wymaga trochę wprawy, ale nie mogę zgodzić się z tym, że się samo otwiera - nigdy nic takiego mi się nie zdarzyło.

Wodoodporna?:
Podczas ulewy na Diablaku zdaryzła mi się dziwna historia. Do latarki dostała się woda. Dokładniej, odrobina wody dostała się do systemu włączającego latarkę. Prawdopodobnie dlatego, że regulowałem światło podczas marszu w deszczu. Nie rozkręciłem jej w schronisku i efekt był taki, że jak kilka dni później znów jechałem w góry to okazało się, że latarki poprostu nie da się włączyć! Nie chciała przekrecić się kopuła. Próbowałem bardzo mocno, ale poprostu nie było siły. Zdjąłem gumową osłonę i dopiero po całym dniu schnięcia latarka popuściła. Trochę się wtedy wkurzyłem :/ Dobrze, że mam zawsze ze sobą zipkę.

Zalety:
- świetne wykonanie
- extra regulacja
- możliwość wstawienia różnych baterii (po kupieniu dostawki)
- zapasowa żaróweczka (uratowała mi raz skórę)
- regulacja kąta padania światła
- świetnie wyważona

Wady:
- w plecaku nie raz się włączyła (dlatego często odłanczam jeden z kabelków baterii podczas transportu)
- opisana wyżej historia "zablokowania"
- w plecaku luzują się ustawienia regulacji
- do namiotu trochę duża... ja rozwiązałem to kupując sobie zipkę którą też zawsze zabieram ze sobą

Z tego co czytałem w komentarzach wyżej dwie z powyższych wad mogę rozwiązać kupując pokrowiec. I chyba tak zrobię :)

koza

2006-09-11 00:12

Ocena produktu

Wygoda4
Wytrzymałość5
OGÓLNA 4.50

Ja mam swojego Zoom'a Halogen juz ponad 2 lata. Czołówka w swej prostocie jest genialna. Spisuje się na każdym deszczu. Jest spora ale jej możliwości to rekompensują. Miałem z nia problemy tylko w trakcie urzywania żarówki diodowej zakupionej na allegro. W trakcie regulacji wiązki pierścieniem- żarówka się nieznacznie odkrecała i bywało że strumień światła zanikał. Poza tym jest GNIOTSA NIE ŁAMIOTSA. Oprócz standardowej żarówki jest wyposarzona w halogenową o 100 m zasięgu. Dodam że obe żarówki od nowości mi sie nie przepaliły- najczęćsiej urzywam diodowej.

Wady:
- latarka czasem samoczynnie się wyłącza- "przerywa, gdy używam żarówki diodowej (możliwe do naprawienia)

Zalety:
- łatwa w obsłudze (zmiana szerokości/długości strumienia światła i włączanie/wyłączanie jednym pierścieniem),
- średnia waga,
- wytrzymałość,
- wodoszczelność (na deszczu)'
- wygodna'
- solidna szyba w lampce'
- dobrze wyważona na głowie (nie przechyla ją do przodu),
- estetycznie wykonana,
- prosta konstrukcja (łatwa do samodzielnej naprawy),

p121

2017-11-27 21:14

Czołowka używana u mnie wiele lat w jaskiniach i na roznych wyjazdach. Po 20 latach pasek utracił spręzystość na skutek starzenia się gumki, udało mi sie jednak kupić gumke w tym samym kolorze( paski w petzlu kazdego roku wychodzą w innej kolorystyce) wiec nowy pasek lezakowany te 20 lat w jakis lepszych warunkach ma jeszcze przyzwojtą spręzystość.

Sama czołowke bez zarzutu, po ilus latach warto przecyścić styki papierkiem. Używam adaptera na 3 szt AAA . Udało mi sie po zrobieniu małej dziurki w adapterze umieśicć w nim jeszcze jedna zapasową zarówkę.

Wykonałem smemu zarówkę diodową z latarki ktora się zepsuła po kilku dniach (nitecore tube) o mocy 50 lumenów -wstawiajac ja w rozbitą zaroweczkę i wypełniajac puste miejce zywica epoksydową.

Latarka działa niezawodnie do dziś bo nie ma elektroniki i tzw trybów-zmora dzisiejszych latarek.

Wady- czasem otwiera się lekko pojemnik na baterie.Baterie nigdy nie wypadły bo zbyt mocno siedzą.

Zalety- Bardzo trwała, wygodna .

Wedłog mnie powinna być produkowana zawsze wraz z kilkoma róznymi zarówkami diodowymi o róznej mocy w lumenach by każdy wybrał coś dla siebie.

[url=https://naforum.zapodaj.net/9007959cef1e.jpg.html][img]https://naforum.zapodaj.net/thumbs/9007959cef1e.jpg[/img][/url]

Kontakt | System CMS by OpenSolution | Zobacz również Opiniuj.pl