[NGT.pl] Niezależna Grupa Testingowa

Evolve Gladiator RG 250 Dual Sim

Akcesoria » Inne

Evolve Gladiator RG 250

Gdy moja stara Nokia odmówiła posłuszeństwa , poszukiwałem telefonu o podwyższonych parametrach wytrzymałościowych , na dwie karty sim - wybór padł na Evolve Gladiator RG 250 Dual Sim. Telefon kupiłem w sieci Auchan , za 250 zł w marcu 2013.P.S. firma EVOLVE aktualnie zmieniła swoją nazwę na EVOLVEO.


btyc

btyc
2014-02-10 09:45

Wrażenie
Pierwsze wrażenie jak najbardziej pozytywne , duży mocny telefon który okazuje się stosunkowo lekki. Obudowa z plastiku , na bokach guma z charakterystycznym bieżnikiem. W zestawie znajduje się: instrukcja , zestaw słuchawkowy oraz ładowarka sieciowa, z odłączanym kabelkiem USB (dzięki temu można ładować telefon z laptopa). Telefon występuje w kolorze czarnym , nie widziałem nigdzie w ofercie RG 250 w kolorze innym niż czarnym , a szkoda bo żółty bardziej by mi się podobał. Telefon zasilany jest baterią o pojemności 1700 mA/h, to stosunkowo dużo jak na telefon a tych parametrach. Telefon obsługuje dwie karty SIM.. Telefon działa w pasmach GSM 850 / 900 / 1800 / 1900, dzięki czemu powinien działać na odludziach. Telefon posiada również : Bluetooth 2.0 ,aparat ,slot do kart microSD , latarkę , wyjście słuchawkowe oraz miniUSB.

Menu
Powiem tyle. nie poraża. Funkcje jak w starych Nokiach nawet rozkład menu jest taki sam. Nie znajdziecie tu podłączenia do Internetu , i innych rozwiązań jak nowoczesnych telefonach. Ten telefon jest przede wszystkim prosty , menu posiada najbardziej potrzebne rzeczy. Ciekawym rozwiązaniem w menu jest stan uśpienia dzięki czemu telefon możemy ustawić żeby sam się wyłączał w godzinach np. nocnych (ja ustawiam między 1-4 w nocy) oszczędzając przy tym baterię. Menu ma funkcje ustawienia w języku polskim , jednak nie całe menu jest przetłumaczone na język polski. Kolejnym dziwnym rozwiązaniem jest pamięć , przy włożeniu karty microSD do telefonu nadmiar danych nie jest zapisywany na tej karcie (dotyczy SMS i kontaktów)ale wszystkie nagrania z dyktafonu i aparatu są zapisywane już na karcie microSD. Na dźwięki połączeń można ustawić nagrania mp3 , ale na dźwięki wiadomości tylko dzwonki polifoniczne wgrane przez producenta. Telefon obsługuje 2 karty SIM , możliwość blokady jednej.

Wrażenia z użytkowania
Menu jest proste , ale szybkie dodanie nowego kontaktu wymaga przyzwyczajenia. Ja po 3 tygodniach już miałem obcykany telefon od A-Z w tym względzie. Telefon jest bardzo głośny ,ale wibracje tego telefonu są bardzo słabe (czasem nawet nieodczuwalne a szkoda bo po tym telefonie spodziewałem się zupełnie czego innego). Aparat , jest czysto symboliczny , mimo że ma teoretycznie 2 mln pikseli, robi zdjęcia słabej jakości. Podobnie jak dyktafonem nie poraża jakością nagrań. Latarka , załączana z specjalnie zaprogramowanego przycisku na klawiaturze, jak i przez naciśnięcie okrągłego przycisku menu” (latarkę można załączyć nawet przy zablokowanej klawiaturze) , jasność światła jest dostateczna , nie ma porównania do latarek Samsung SOLD. Działanie i zasięg telefonu oceniam dobrze , przy braku zasięgu telefon uruchamia tryb awaryjny, który umożliwia wysłanie SMS , ogólnie zasięgi trochę lepsze niż przeciętnych telefonów. Bluetooth 2.0 i slot kart microSD działają dobrze , telefon dobrze współpracuje z kartą 2 i 4 GB. Radio ma możliwość zapisania 20 stacji radiowych , słuchawki w zestawie nie porażają jakością wykonania. Wyjście słuchawkowe oraz microUSB znajdują się pod odchylaną gumową klapką przykręconą z jednej strony śrubką , co uważam za słaby punkt ponieważ przy częstym używaniu radia możemy ułamać zaślepkę. Bateria , to jest mocny atut tego telefonu , przy normalnym użytkowaniu telefon spokojnie będzie działał bez ładowania 14 dni , przy włączonym czuwaniu uda dojść się do 21 dni , a przy naprawdę rzadkim korzystaniu i włączeniu uśpienia na 6-7 godzin nocnych można dojść do 25 dni bez ładowania. Obsługa 2 kart SIM , bardzo dobra. Telefon był ze mną na Ukrainie , gdzie dobrze współpracował z ukraińską kartą SIM oraz tamtejszą siecią GSM.

Wytrzymałość
Opiszę to w osobnym akapicie , i tu się okazuje że telefon może nić dumnie miano wytrzymałego. Telefon zaliczył upadek z rusztowania z 10 metrów , i wyłączył się. Po włączeniu okazało się że karty SIM, podczas upadku się wysuwają i nie łączą przez co telefon ich nie widział. Ponowne dosunięcie kart SIM , włączeniu telefonu i wszystko gra. Podczas mniejszych upadków telefon nie ucierpiał nic ,prócz rysek na obudowie. Odporność na wodę również jest zadowalająca - norma IP 67 jest odporny na przedostanie się pyłu i wytrzyma zanurzenie w wodzie przez 30 minut na głębokości 1 metra , mimo paru kąpieli w wodzie i błocie (wyciągnięcie i przepłukanie czystą wodą) nie robiły na telefonie najmniejszego wrażenia (czasem się tylko zdarzało że klawiatura po przez piach z błota trochę ciężko chodziła , ale przechodziło z czasem). Telefon często nosiłem w mokrych i wilgotnych spodniach (3 dni w Tatrach Zachodnich w wrześniu 2013), mimo że obudowa była mokra telefon sprawował się bez zarzutu. Przyznaje się że z telefonem prysznica nie brałem, ani nie pływałem na basenie.

Podsumowanie
Telefon czysto użytkowy , o mocnej baterii oraz odpowiedniej wytrzymałości. Mimo przejrzystego menu , jego obsługa wymaga pewnego przyzwyczajenia. Latarka mogła by być mocniejsza , aparat i dyktafon są czysto symboliczne. Telefon przeznaczony przede wszystkim do SMS i rozmów. Evolve Gladiator RG 250 zasługuje na ocenę : 4

Plusy
-wytrzymałość
-dual SIM
-mocna bateria
-proste menu

Minusy
-aparat i dyktafon czysto symboliczne
-mimo prostego menu , jego obsługa wymaga przyzwyczajenia
-brak zaawansowanych funkcji
-nie całe menu jest przetłumaczone na język polski
-słabe wibracje

P.S. firma EVOLVE aktualnie zmieniła swoją nazwę na EVOLVEO.

Kontakt | System CMS by OpenSolution | Zobacz również Opiniuj.pl